O ALCALDE PRESIDIU A XIX GALA DO DEPORTE DE NEDA

  Neda, 2 de Xuño de 2018.-O alcalde, Ángel Alvariño Saavedra, presidiu onte a XIX Gala do Deporte de Neda, unha convocatoria que encheu de público a Casa da Cultura e que deu lugar á entrega de case 70 distincións. O Concello trata así de recompensar os resultados e os moitos esforzos realizados polos deportistas locais durante a tempada 2016-2017.

Mencións especiais: 

  -José López Dopico (Asociación Deportiva O Roxal). 
-José M. Amenieros Rodríguez (Asociación Deportiva O Roxal). 
-José Luis Rodríguez López (Sociedade Deportiva Recreativa Neda)
 -Agrupación de Voluntario de Protección Civil. -José Carlos Pita López (Protección Civil) 
-Juan A. García López ( Protección Civil) 
 
 Mencións especiais a deportistas:
 
-Jonathan Fernández Ríos (atleta del club Pasa ao Entorna y ganador absoluto de la última edición de la San Silvestre Mugardos-Ares con un tiempo 36,04 minutos). 
-Laura Rico Bouza (atleta del club Ría Ferrol y medalla de bronce en jabalina en el último campionato de España infantil por equipos en pista al aire libre) 
-Alejandra De Paz González (jugadora de fútbol sala que actualmente milita en el club Poio F.S.)
 
Premiados (modalidade, club e categoría)
 
-Ana María López Pena (Baloncesto, Universitario, cadete) 
-Héctor Bermúdez Novo (Fútbol sala, O Parrulo, base) 
-Mateo Bermúdez Novo (Fútbol sala, O Parrulo, base) 
-Ismael Ríos Domínguez (Fútbol, Racing de Ferrol, Base) 
-Nicolás Vilariño Sixto, (Fútbol, Racing de Ferrol, base) 
-David López Couce (Fútbol, Racing de Ferrol, base)
-Arthur Graña Sousa (Fútbol, S.D.R.Neda, base) 
-Alejandro Camean Bouza (Fútbol, S.D.R.Neda, absoluta) 
-Ainoa Salido Alves (Fútbol, S.D.R. Neda, Base) 
- Alessandra Pérez Rodríguez (Fútbol, S.D.R. Neda, absoluta) 
-Equipo Benjamín Masculina (Fútbol (16), S.D.R.Neda, base)
 -Fernando Pita Piñón (Fútbol, S.D.R.Neda, entrenador) 
-Alberto Fornos Perille (Fútbol S.D.R.Neda, entrenador) -Sheila González Jimenez (Fútbol Sala, Valdetires, absoluta)
 -Marcos Fernández Miraz (BTT, BTT Esmelle, absoluta) 
-Kevin Méndez Bouza (BTT, Pulpeiros Mugardos, absoluta) 
-Borja Grandal Díaz (Karting, Borja Racing, base) 
-Iván Picallo Cabalo (Automovilismo, absoluta) -Miguel Peña Vázquez (Automovilismo) -Daniel Castro Rodríguez (Automovilismo, absoluta) 
-Nerea López Sanmartín (Natación, C.N.Ferrol, absoluta)
 -Laura Santalla Trigo (Natación, C.N.Ferrol, absoluta) 
-Carla López Rodríguez (NT/WTP, Marina Ferrol, base) 
-Eloi Tre Polo (Atletismo, C.A.Narón, base) -Santiago Arnoso López (Atletismo, C.A.Narón, absoluta)
 -Antía Arnoso Gamallo (Atletismo, C.N.Narón, base) 
-Lucía Rivadulla Alonso (Atletismo, Ría Ferrol, Base (-18)
 -Adrián Rivadulla Alonso (Atletismo, Ría Ferrol, base (-14)